PCB Üretimi

 
Baskı devre kartları (PCB’ler), birçok modern elektronik cihazın temel yapı taşıdır. İster garaj kapısı açıcınızda kullanılan basit tek katmanlı kartlar, ister akıllı saatinizdeki altı katmanlı kart veya kullanılan 60 katmanlı, ultra yüksek yoğunluklu, yüksek hızlı devre kartları olsun, baskılı devre kartlarının temelidir. süper bilgisayarlarda ve sunucularda. Diğer tüm elektronik bileşenlerin monte edildiği devredir. Yarı iletkenler, konektörler, dirençler, diyotlar, kapasitörler ve radyo cihazları birleştirilir ve PCB aracılığıyla birbirleriyle konuşur.

Esnek Kart

Esnek devre kartları, -200° C ile 400° C arasındaki aşırı sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanabilir, bu da petrol ve gaz endüstrisinde sondaj ölçümleri için neden bu kadar tercih edildiğini açıklar.

 

Alüminyum PCB

Tüm Metal çekirdekli PCB’ler arasında, Alüminyum PCB en yaygın tiptir. Temel malzeme bir alüminyum çekirdek ve standart FR4’ten oluşur. Bileşenleri soğuturken ve ürünlerin genel performansını artırırken ısıyı oldukça verimli bir şekilde dağıtan termal kaplı bir katmana sahiptir. Şu anda, Alüminyum Destekli PCB, yüksek güç ve sıkı tolerans uygulamaları için çözüm olarak kabul edilmektedir.

Metal Çekirdek PCB

Müşteriler alüminyum pcb’leri daha sık sipariş ederler, çünkü alüminyum pcb’nin fiyatı çok daha ekonomiktir, LED aydınlatma, ses frekans aparatları ve iletişim elektronik ekipmanları için kullanılırlar.

PCB ihtiyaçlarınız için profesyonel ve hızlı çözümleri en uygun maliyetle sunuyoruz.

Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek esnek ve müşteri beklentilerine uyumlu yapımızla PCB üretiminde de en uygun fiyatları verebilmemiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Datalarınızı inceliyor ve ihtiyaçlarınıza göre sizi yönlendiriyoruz. IPC Class 3 ve Buried/Blind via gibi özellikleri güvenilir ve uygun fiyatla sunuyoruz. Tüm PCB leriniz %100 test edilmiş ve en iyi kalitede size sunulmaktadır. Talep edilirse her türlü raporlama da yapılabilmektedir.

Çok katmanlı PCB üretiminde 1-16 katmanlı pcb üretimi gerçekleştirilmektedir.Ürünler son teknoloji cihazlar ile test edilip hizmete sunulur

pcb kart üretimi
PCB Üretim 
PCB Çeşitleri FR1, FR2, FR4, CEM1, FLEX, RIGID FLEX(HIBRID), POLYAMID, TEFLON, ROGERS, ALÜMİNYUM
Layers 1 – 68 Layer (Tek Katlı PCB’ den 68 Katlı PCB’ ye kadar )
Min. / Max. Board Kalınlığı 0,15 mm / 10mm
Minimum Hat Genişliğiİç Layer0,07 mm / 0,07 mm
Dış Layer0,08 mm / 0,08 mm
Minimum Hat Aralığı 0,10 mm
Bakır Kalınlığı 18μm – 35μm – 70μm – 105μm
Minimum Delik Çapı ≥ 0.15mm (+/- 0,05 )
Max. PCB Boyutu2 Kat ve üzeri850mm x 570mm
Tek Yüzlü1250mm x 570mm
MalzemeFR4KINGBOARD, NANYA, EM827, 370HR, S1000-2, IT180A, EM825, IT158, S1000 / S1155, R1566W, EM285, TU862HF
High SpeedMegtron6, Megtron4, Megtron7,TU872SLK, FR408HR,N4000-13 Series,MW4000,MW2000,TU933
High FrequencyRo3003, Ro3006, Ro4350B, Ro4360G2, Ro4835, CLTE, Genclad, RF35, FastRise27
DiğerleriPolyimide, Tk, LCP, BT, C-ply, Fradflex, Omega , ZBC2000,
Yüzey Kaplama Çeşitleri HASK, ENIG, Immersion Tin, OSP (Organik), Immersion Silve, Gold Finger, Electroplating Hard Gold/Soft Gold, Selective OSP, ENEPIG
Solder Mask Renkleri Yeşil, Mavi, Siyah, Kırmızı, Beyaz, Sarı
Malzeme Baskı Renkleri Beyaz, Siyah

Çift Taraflı PCB

Çift taraflı PCB’ler, baskılı devre pazarında en çok kullanılan pcb devre kart türleridir. Çift yüzlü pcb devre kartları kartın her iki tarafında iletken veri yollarına sahiptirler. Çift yüzlü iletken devrelerin aynı anda çalışabilme özelliği ile çift yüzlü kartlar dayanıklı ve uzun ömürlü devre kartlarıdır. Çift taraflı pcb kartlar kolay lehimlenebilirlik özellikleri sayesinde elektiriksel işsevsellik kriterlerine uygundur.

Çift taraflı pcb’ler devre kartının ön-arka yüzlerindeki elektrik akışını saglayan komponent bileşenlerinin lehimleme işlemi yani dizgi ve montajları esnasında içleri kaplamalı delikler gerektirir.

Çift taraflı veya çift katlı baskılı devre kartları (PCB), karmaşık devre tasarımına sahip projeler için daha uygundur; çünkü bu tarz çift yüzlü baskılı devre kartlarıtek taraflı PCB‘lere kıyasla iletken veri yataklarında iki katı daha fazla veri yolu alanına ve veri iletim hızlarına sahiptir.

Çogu çift katlı baskılı devre kartı tasarımları, ön ve arka kısımda lehim maskesi gerektirir ve dizgi işlemi esnasında komponent bileşenleri için bir serigraf katmanına ihtiyaç duyar.  Çift taraflı pcb tasarımlarında çogu zaman, yüzey montaj teknolojisi (YMT) ve delikliçi kaplama teknolojileri kullanılmaktadır.

Çift taraflı PCB devreleri, yüksek teknoloji uygulamalarına açılan kapılardır. Günümüzde delikiçi kaplama teknolojisinin ortaya çıkması özellikle çift yüzlü pcb devre kart imalat çözümlerinde hızla uygulanması elektronik tasarımların kapasitesini genişlemesine, ayrıca pcb devre kartlarının fiziksel boyutlarını küçülmesine olanak verdi.

Günümüzde çift taraflı baskılı devre kartları, elektronik baskılı devre kartı dizgi ve montaj endüstrisinin en dikkat çeken unsurudur. Eski ve yeni teknolojik sistemler için neredeyse sınırsız çift taraflı PCB uygulamaları vardır. Çift yüzlü pcb’ler günümüz teknolojisinde geniş bir ürün yelpazesine yönelik bir çok sektöre baskılı devre kartı çözümleri sunar.

Çift taraflı ve delik içi kaplamalı pcb devre kartlarının kullanıldıgı sektörlerden bazıları endüstriyel kontrol sistemleri, tıbbi cihazlar, havacılık, savunma sanayi, endüstriyel makine sanayi, iletisim, iklimlendirme, tarım makineleri, hayvancılık, otomotiv, deniz ve gemi elektroniği, tüketici elektroniği, endüstriyel gıda hazırlık, gıda pişirme, sıvı ısıtma, sıvı soğutma, ısıtma ve sogutma sistemleri.

Çift taraflı pcb üretiminin yanı sıra çift yüzlü pcb dizgi hizmetlerini müşterilerimize sunmaktayız.

Çift taraflı pcb ve delikiçi kaplamalı devre kartı tasarımlarının kullanıldığı ürünlerden bazılar
 • Endüstriyel Kontrol Sistemleri
 • Güç kaynakları
 • Dönüştürücüler
 • Kontrol Röleleri
 • Enstrümantasyon (Basınç ölçüm, Seviye ölçüm, Sıcaklık ölçüm, Toz ölçüm v.s.)
 • Regülatörler
 • UPS Sistemleri
 • Güç Dönüşümü
 • LED aydınlatma
 • Sabit Diskler (HDD)
 • Yazıcılar
 • Güç İzleme
 • Telefon Sistemleri
 • Otomotiv Elektronik Gösterge Tabloları
 • Hat Reaktörleri
 • GSM Baz İstasyonu Sistemleri
 • Elektriksel Test Ekipmanları
 • Yükselteçler
 • Trafik Isık Uyarı Sistemleri
 • Otomatik Kahve Satış Makineleri
 • Otomatik Yiyecek Satış Sistemleri
 • Otomatik Oyuncak Satış Makineleri
 • Ses ve Görüntü Sistemleri

Niğde Elektronik Kart Üretim Merkezi olan Milsan Elektronik Başta Niğde olmak üzere Tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya PCB Üretimi gerçekleştiriyoruz.Çift katlı pcb siparişlerini az miktarlarda düşük adetli üretimleri basta olmak üzere, çok miktarlı adetli çift katlı kart imalatı ve devre kartlarına dizgi ve montaj hizmleriyle anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

Ayrıca üniversitelerin fakülte, yüksek okul bölümlerinde ve meslek liselerinin elektronik sınıflarında eğitim gören ögrencilerin elektronik devre geliştirme ödevlerinde, ayrıca ögretmenlerin ve ögretim üyelerinin prtototip ürün geliştirme projelerinde çift yüzlü pcb imalatında ekonomik fiyat politikamızla öğrenci ve öğretmenlerimiz için tek parça veya az miktarlarda çift taraflı PCB tedarik edebiliyor, büyük miktarlarda ve adetli sayılarda çift yüzlü delikiçi kaplamalı PCB imalatını gerçeklestirebiliyoruz.

Milsan Elektronik Kart Üretim Merkezi
Başa dön